Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Viitor avocat caut colaborare firma de avocatura
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Viitor avocat caut colaborare firma de avocatura

In 15 iunie voi face 10 ani de vechime intr-o functie juridica si ma pot inscrie in Baroul Bucuresti, ca avocat definitiv.

As fi interesat de o colaborare cu o firma de avocatura din Bucuresti.
mentionez ca sunt specializat ( 10 ani de experienta) in drept financiar-bancar, comercial si executare silita, litigii si consultanta
Nimeni interesat?! Ori sunt prea slab, ori e criza si in acest domeniu, ori nu intra pe site firme serioase de avocatura?
Toate trei.
nu sunt asa de sigur ca o sa poti sa te mai inscrii in barou numai pe baza vechimii...
Eu da, exista o decizie de neconstitutionalitate data de cativa ani cu privire la aceasta mentiune din legea avocaturii
vezi noile modificari aduse legii avocaturii