avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Viitor avocat caut colaborare firma de avocatura
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Viitor avocat caut colaborare firma de avocatura

In 15 iunie voi face 10 ani de vechime intr-o functie juridica si ma pot inscrie in Baroul Bucuresti, ca avocat definitiv.

As fi interesat de o colaborare cu o firma de avocatura din Bucuresti.
mentionez ca sunt specializat ( 10 ani de experienta) in drept financiar-bancar, comercial si executare silita, litigii si consultanta
Cel mai recent răspuns: ContSters199098 , utilizator 14:44, 20 Aprilie 2011
Nimeni interesat?! Ori sunt prea slab, ori e criza si in acest domeniu, ori nu intra pe site firme serioase de avocatura?
Toate trei.
nu sunt asa de sigur ca o sa poti sa te mai inscrii in barou numai pe baza vechimii...
Eu da, exista o decizie de neconstitutionalitate data de cativa ani cu privire la aceasta mentiune din legea avocaturii
vezi noile modificari aduse legii avocaturii

Alte discuții în legătură

Definitivat avocatura saida saida in situatia in care un consilier juridic are 5 ani vechime neintrerupta, ar putea sustine definitivatul in avocatura? (vezi toată discuția)
Cum devii avocat daca esti consilier juridic? CARMEN_LUCIANA2000 CARMEN_LUCIANA2000 sunt consilier juridic, am 2 ani si 8 luni vechime ca si consilier juridic la o primarie si as vrea sa stiu cum pot deveni avocat. se ia in considerare aceasta ... (vezi toată discuția)
Admitere in barou Carela Carela Va supun atentiei urmatoarea situatie: activez ca si consilier juridic de 3 ani si as vrea sa stiu daca aceasta perioada este recunoscuta pentru inscrierea la ... (vezi toată discuția)