Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DECONTARE NAVETA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DECONTARE NAVETA

Buna ziua!

Sunt profesor titular si azi am primit un raspuns "ciudat" in legatura cu decontarea navetei. Mi s-a comunicat ca nu au fost prevazuti in buget banii de decont pentru mine. Mentionez ca mi-am schimbat domiciliul din luna februarie. Colegii navetisti primesc contravaloarea navetei.
Intrebarea mea este daca am dreptul la decontarea navetei, desi mi-am schimbat domiciliul mai tarziu-luna februarie.
Faceti o cerere in care aratati ca v-ati schmbat domiciliu si distanta de naveta in care sa solicitati pe viitor decontarea contravalorii banesti care face obiect al deplasarii spre locul de munca .