avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 964 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto

in anul 2009 luna aprilie am platit taxa de prima inmatriculare in valoare de 2000 de euro dar nu am contestat taxa la administratia financiara .mai pot face ceva in privinta taxei adica sa o pot recupera dupa doi ani binenteles apeland la un avocat.
Care zice ca da care ca nu....nici nu stim pe cine sa mai credem si eu ma aflu in acceasi situatie si a-si vrea un raspuns concret,dar pana la urma cred ca merita sa incercam....
Da aveti sanse ptr recuperarea taxei chiar in aceste conditii,dar ,doar prin actiune in instanta-ptr sultan....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Restituire taxa de poluare catalin77p catalin77p Care sunt pasii pe care trebuie sa-i parcurg pentru a putea recupera de la stat taxa de poluare/ prima inmatriculare? (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto chrys28tm chrys28tm buna seara, am inmatriculat o masina in 2008 pe firma, mai pot recupera taxa auto sau este prea tarziu? va multumesc (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto maneas maneas buna seara!daca am platit taxa de poluare ptr a inscrie masina,o mai pot recupera cumva?si daca da,cum?va multumesc (vezi toată discuția)