Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fisa post pentru pangar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fisa post pentru pangar

unde gasesc fisa postului pentru un pangar-ist:( dintr-o biserica??????????????
Sa presupunem ca exista foarte multe persoane care lucreaza si stiu ce e acela pangar-ist.

Dar la fel, exista o multime de oameni care desi stiu o multime de lucruri nu au auzit niciodata de acest termen. Printre acestia ma enumar si eu.

Puteti explica ce este un pangar-ist?
Pangarul este spatiul situat la intrarea in biserica, in care se vand lumanari si obiecte de cult. Este prevazut cu spatii de expunere, de vindere si de depozitare a obiectelor de cult.

Pangaristul este persoana care vinde obiecte de cult.