Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contractul de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contractul de munca

Am si eu o intrebare. Se poate lucra in doua locuri diferite cu carte de munca? Care este minimul de luni cu care poate fi angajata o persoana?
1. Nu puteti avea functia de baza decat la un singur angajator, care este si cel care va completeaza carnetul de munca, restul CIM-urilor incheiate vor fi considerate cumul de functii.
2. Am avut CIM-uri incheiate si pentru 2 saptamani.
In principiu, Codul muncii arata doar durata maxima pt. care poate fi inchieat un CIM - 18 luni. De asemenea, se mai refera la perioada de proba in cazul CIM pe durata determinata incheiat pe o perioada de sub 3 luni.