Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Bilant in caz de suspendare?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Bilant in caz de suspendare?

Buna ziua!
Vreau sa stiu si eu daca este obligatorie depunerea bilantului contabil pentru o Societate Comerciala care are activitatea suspendata pentru 3 ani, incepand cu luna iunie 2010.
Da este obligatorie. Dupa ce ai primit raspuns de la administratia financiara de suspendare a activitatii trebuie sa:
- declaratiile 100 si 102 pentru perioada iulie decembrie si din 2011 declaratia 112
- Depunerea declaratiei 101
- Depunerea delclaratiei 010
- Depunerea bilantului semestrial si anual
- Sa faci inventarierea anuala
Daca vrei poti sa depui cerere pentru regim derogatoriu dar dupa ce primesti regimul derogatoriu tot esti obligat sa depui declaratia 101 si bilantul anual si semestrial si sa faci inventarierea anuala

Succes!