avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1017 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Bilant in caz de suspendare?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Bilant in caz de suspendare?

Buna ziua!
Vreau sa stiu si eu daca este obligatorie depunerea bilantului contabil pentru o Societate Comerciala care are activitatea suspendata pentru 3 ani, incepand cu luna iunie 2010.
Cel mai recent răspuns: ContSters110607 , utilizator 02:07, 13 Aprilie 2011
Da este obligatorie. Dupa ce ai primit raspuns de la administratia financiara de suspendare a activitatii trebuie sa:
- declaratiile 100 si 102 pentru perioada iulie decembrie si din 2011 declaratia 112
- Depunerea declaratiei 101
- Depunerea delclaratiei 010
- Depunerea bilantului semestrial si anual
- Sa faci inventarierea anuala
Daca vrei poti sa depui cerere pentru regim derogatoriu dar dupa ce primesti regimul derogatoriu tot esti obligat sa depui declaratia 101 si bilantul anual si semestrial si sa faci inventarierea anuala

Succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bilant contabil rufy rufy Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca mai trebuie sa depun bilantul la 31.03 cand firma are activitatea suspendata conf. certificatului emis de ONRC cu data ... (vezi toată discuția)
Raportari contabile delevadova delevadova daca o firma este suspendata pe o perioada de 3 ani se mai depune vre-o declaratie sau numai bilantul la sfarsit de an? (vezi toată discuția)
Obligatii srl cu activitate suspendata si regim derogatoriu adavidoviciu adavidoviciu Daca un SRL are activitatea suspendata temporar si are regim derogatoriu privind depunerea declaratiilor fiscale este obligata sau nu sa depuna bilantul ... (vezi toată discuția)