Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Licenta de transport
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Licenta de transport

Buna ziua!...
Am si eu o intrebare:
De unde se elibereaza licenta de transport marfa si licenta de executie ?
Va multumesc!...
Licenta/Certificatul de transport se acorda de catre agentia teritoriala a Autoritatii Rutiere Romane - A.R.R iar documentele necesare eliberarii acestora sunt urmatoarele:
Documentele necesare pentru obtinerea licentei de transport sunt:

- cerere
- certificat de inmatriculare eliberat de catre Oficiului National al Registrului Comertului
- act constitutiv din care sa reiasa ca societatea comerciala are ca obiect principal de activitate Transport rutier (cod CAEN 6024-Transporturi rutiere de marfuri)
- lista vehiculelor detinute si utilizate
- angajament

Documentele necesare pentru obtinerea copiei conforme sunt urmatoarele:
- cerere copie conforma
- certificat de inmatriculare si cartea de identitate a vehiculelor
- talonul anexa cu inspectia tehnica valabila
- asigurarea obligatorie
- in cazul unui contract cu orice alt titlu decat de proprietate, se va prezenta copia acestuia.
Vedeti si [ link extern ]

Pentru licenta de executare vedeti: [ link extern ] /

Multumesc!...