avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Licenta de transport
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Licenta de transport

Buna ziua!...
Am si eu o intrebare:
De unde se elibereaza licenta de transport marfa si licenta de executie ?
Va multumesc!...
Cel mai recent răspuns: Bossde_Boss , utilizator 16:15, 15 Aprilie 2011
Licenta/Certificatul de transport se acorda de catre agentia teritoriala a Autoritatii Rutiere Romane - A.R.R iar documentele necesare eliberarii acestora sunt urmatoarele:
Documentele necesare pentru obtinerea licentei de transport sunt:

- cerere
- certificat de inmatriculare eliberat de catre Oficiului National al Registrului Comertului
- act constitutiv din care sa reiasa ca societatea comerciala are ca obiect principal de activitate Transport rutier (cod CAEN 6024-Transporturi rutiere de marfuri)
- lista vehiculelor detinute si utilizate
- angajament

Documentele necesare pentru obtinerea copiei conforme sunt urmatoarele:
- cerere copie conforma
- certificat de inmatriculare si cartea de identitate a vehiculelor
- talonul anexa cu inspectia tehnica valabila
- asigurarea obligatorie
- in cazul unui contract cu orice alt titlu decat de proprietate, se va prezenta copia acestuia.
Vedeti si [ link extern ]

Pentru licenta de executare vedeti: [ link extern ] /


Multumesc!...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte necesare pentru transport marfa andira andira Buna ziua, Va rog frumos, spune-ti ce acte sunt necesare pentru transportul de marfa (de ex, medicamente). Multumesc. (vezi toată discuția)
Vreau sa-mi deschid o firma de transport marfa. V2000 V2000 Buna ziua vreau sami deschid o firma de transport marfa dar cu o autoutilitara de la 2,8 t la 3,5t prelata sau dubă intre 5 si 10 europaleti in ... (vezi toată discuția)
Obtinere licenta transport marfa animis animis Buna ziua, am o societare care are autorizata activitatea de transporturi rutiere de marfa, obiect secundar. Va rog daca stiti cumva daca pentru a obtine ... (vezi toată discuția)