Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... ACCESARE FONDURI EUROPENE
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

ACCESARE FONDURI EUROPENE

daca am accesat fonduri europene prin masura 112 mai pot solicita fonduri prin masura 121 sau 141?
puteti accesa fonduri structurale pentru masurile 141 sau 121, daca pana acum ati beneficiat de fonduri europene pe masura 112. pentru planul de afaceri ce trebuie sa-l intocmiti trebuie sa faceti dovada atestarii absolvirii unui curs de perfectionare conform masurii 111, in raport cu proiectul. pentru clarificare puteti lectura ghidul solicitantului pe masura 141 "Sprijinirea fermelor agricole de semi-subzistenta". daca ati accesat fonduri nerambursabile pe masura 121, puteti primi un punctaj mai bun la indicatorul investitii pentru indeplinirea conformitatii cu standardele comunitare. bineinteles ca, probabil cunoasteti faptul ca, trebuie sa indepliniti conditiile de eligibilitate solicitate pentru fiecare dintre masurile 121 sau 141.succes.......=D>