avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 587 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice ghid - Urgent :(
Discuție deschisă în Achiziţii publice

ghid - Urgent :(

Unde pot gasi un ghid pentru operatorul economic - licitatii publice?
Nu indeplinesc anumite conditii pentru o licitatie si nu stiu ce sa aleg: asociat, subcontractant ,tert sustinator... .
In fisa de date a autoritatii contractante nu specifica pentru fiecare caz in parte ( tert, asociat...) ce anume completeaza fiecare ....

Unde gasesc informatii clare despre asta?
:sorry:
Cel mai recent răspuns: vlad nicolae , moderator 14:26, 21 Aprilie 2011
Intrebarea dvs. este cam ambigua ...
Inteleg ca este prima licitatie la care participati ?
Pe pagina principala din www.anrmap.ro există o opțiune privind cumpararea manualului operational privind achizitii publice, de unde puteti descarca un formular de comanda.
Referitor la formularele care se solicita in toate acele situatii si cine le completeaza, cereti in scris clarificari de la autoritatea contractanta, desi normal ele trebuiau precizate obligatoriu in Fisa de date.
Ultima modificare: Joi, 21 Aprilie 2011
vlad nicolae, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Manual mariana farcas mariana farcas Unde pot comanda vol.1, 2 al manualului utilizatorului SEAP? (vezi toată discuția)
Ofertã inacceptabilã pe motiv cã nu am declaraþia privind subcontractanþii Katri Katri Bună ziua! Tocmai mi-a fost declarată inacceptabilă oferta pe motiv că nu am depus Formularul privind subcontractanţii iar în situaţia în care nu era ... (vezi toată discuția)
Subcontracant mina82 mina82 Buna ziua, Am si eu o intrebare: daca in fisa de date a unei licitatii nu se face deloc referire la calitatea de subcontractant, tert sustinator, asociat ... (vezi toată discuția)