Forum Discuţii juridice Achiziţii publice ghid - Urgent :(
Discuție deschisă în Achiziţii publice

ghid - Urgent :(

Unde pot gasi un ghid pentru operatorul economic - licitatii publice?
Nu indeplinesc anumite conditii pentru o licitatie si nu stiu ce sa aleg: asociat, subcontractant ,tert sustinator... .
In fisa de date a autoritatii contractante nu specifica pentru fiecare caz in parte ( tert, asociat...) ce anume completeaza fiecare ....

Unde gasesc informatii clare despre asta?
:sorry:
Intrebarea dvs. este cam ambigua ...
Inteleg ca este prima licitatie la care participati ?
Pe pagina principala din www.anrmap.ro există o opțiune privind cumpararea manualului operational privind achizitii publice, de unde puteti descarca un formular de comanda.
Referitor la formularele care se solicita in toate acele situatii si cine le completeaza, cereti in scris clarificari de la autoritatea contractanta, desi normal ele trebuiau precizate obligatoriu in Fisa de date.
vlad nicolae, moderator