Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare magazin electronic de produse naturiste
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare magazin electronic de produse naturiste

Am incercat sa aflu care sunt pasii necesari (actele) pentru a deschide un magazin online cu produse naturiste (ex. cele pe care le gasesti in farmaciile naturiste). Partea cu realizarea site-ului am facut-o, insa nu inteleg legislatia in vigoare pe acest domeniu. Mi s-a spus ca nu am voie sa folosesc pozele produselor, pentru ca se considera reclama. Imi trebuie ceva acte pentru a pune poza produsului pe site (poza fiind primita de la producator). Dar daca poza este facuta de mine?
Legea cu returnarea in 10 zile a produsului cumparat se aplica si la tipul acesta de magazin (la medicamentele naturiste)?
Ce ar trebui sa contina pagina de termeni si conditii?
Multumesc anticipat.

ancat_27, utilizator