avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1844 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Ce contract faci cu plafar sau magazinele naturiste?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Ce contract faci cu plafar sau magazinele naturiste?

Ce contract faci cu plafar sau magazinele naturist ?
Sunt producator si vreau sa vand in plafar sau diverse magazine si nu stiu exact cum trebuie procedat
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Adrian300 , utilizator 12:57, 4 Noiembrie 2018
Produsele trebuie:

- sa nu contravina regulilor de igiena (de ex. sa nu fi umblat sobolanii prin ele si sa-si fi facut nevoile, sa nu fie alterate);
- sa nu contina medicamente (de ex. multe ceaiuri "naturiste" chinezesti sunt dopate cu medicamente conventionale iar drojdia rosie de orez contine o statina produsa in mod natural);
- sa nu contina substante toxice peste limitele admise;
- sa nu fie etichetate cu afirmatii terapeutice nevalidate stiintific (de ex. sa vindeti picaturi de usturoi pentru bolile de inima, dar puteti sa vindeti picaturi de usturoi fara nicio afirmatie terapeutica);
- produsele homeopatice potentiate trebuie sa satisfaca anumite norme de diluare ale substantei active (de aceea Herbalife nu este medicament homeopatic potentiat).

Pentru alte reglementari intrebati magazinele respective.
Ultima modificare: Duminică, 4 Noiembrie 2018
tgeorgescu, utilizator
Multumesc,eu ma refeream la un contract tiparit ,cum trebuie sa arate?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare magazin electronic de produse naturiste ancat_27 ancat_27 Am incercat sa aflu care sunt pasii necesari (actele) pentru a deschide un magazin online cu produse naturiste (ex. cele pe care le gasesti in farmaciile ... (vezi toată discuția)
Restrictii pentru cod caen 8514?! alex_09 alex_09 Buna ziua, Am vazut ca au mai fost discuti pe acest cod mai demult dar nu clare. As vrea sa deschid o societate cu acest cod ca si baza si pe langa sa mai ... (vezi toată discuția)
Acte necesare magazin online plante etnobotanice usersl usersl Buna ziua, As dori sa stiu ce acte sunt necesare pentru a functiona legal un site care comercializeaza plante etnobotanice. Este suficienta infiintarea ... (vezi toată discuția)