Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Ce contract faci cu plafar sau magazinele naturiste?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Ce contract faci cu plafar sau magazinele naturiste?

Ce contract faci cu plafar sau magazinele naturist ?
Sunt producator si vreau sa vand in plafar sau diverse magazine si nu stiu exact cum trebuie procedat
Multumesc
Produsele trebuie:

- sa nu contravina regulilor de igiena (de ex. sa nu fi umblat sobolanii prin ele si sa-si fi facut nevoile, sa nu fie alterate);
- sa nu contina medicamente (de ex. multe ceaiuri "naturiste" chinezesti sunt dopate cu medicamente conventionale iar drojdia rosie de orez contine o statina produsa in mod natural);
- sa nu contina substante toxice peste limitele admise;
- sa nu fie etichetate cu afirmatii terapeutice nevalidate stiintific (de ex. sa vindeti picaturi de usturoi pentru bolile de inima, dar puteti sa vindeti picaturi de usturoi fara nicio afirmatie terapeutica);
- produsele homeopatice potentiate trebuie sa satisfaca anumite norme de diluare ale substantei active (de aceea Herbalife nu este medicament homeopatic potentiat).

Pentru alte reglementari intrebati magazinele respective.
tgeorgescu, utilizator
Multumesc,eu ma refeream la un contract tiparit ,cum trebuie sa arate?