Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cod procedura civila
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cod procedura civila

Are cineva informatii cat de cat exacte cu privire la data intrarii in vigoare a noului cod de procedura civila ?
desigur;cred ca persoanele care detin informatii pertinente si exacte,sunt::
-primul ministru;ministrul justitiei-dupa ce au unda verde de la cotroceni.
Nimeni nu stie exact. Atat noul cod de procedura civila, cat si cel de procedura penala se zvoneste ca vor intra in vigoare in toamna. Dar nu este nimic sigur.
Daca ar fi avut bunavointa sa intre pe forum ii intrebam direct. Asa...............
amendatu a scris:

Are cineva informatii cat de cat exacte cu privire la data intrarii in vigoare a noului cod de procedura civila ?

Nu cred ca exista asemenea informatii ... o informatie neoficiala din partea unui membru al comisiei de redactare a codurilor pe latura civila, face precizare ca anul viitor este posibil sa intre in vigoare ... dar cu un asemenea Guvern si Parlament nu se stie niciodata ...:(