Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificari la contractele de munca vechi
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificari la contractele de munca vechi

Buna ziua,

Imi puteti spune ce modificari trebuie sa se faca la contractele de munca incheiate anterior intrarii in vigoare a noului cod al muncii?

Multumesc
Raluca Gorun, utilizator
- Informarea salariatului privind criteriile de evaluare a activitatii profesionale
- Perioada de proba
- Termenul de preaviz
- Dreptul angajatorului de a stabili obiectivele de performanta individuala...(art. 40 alin (1) lit.f)
aceste criterii de evaluare trebuie inserate in CIM, incepand cu 1 mai? sau se pot face pe baza unei fise de evaluare anual de exemplu?
Trebuie inserate in CIM.
Inseamna ca CIM vor fi personalizate in functie de postul pe care se face contractul?
De unde pot lua un model de contract care va fi valabil de la 1 mai?

Multumesc
Care este termenul in care trebuie facute aceste acte aditionale?
20 de zile de la data publicarii legii in monitorul oficial sau 20 de zile de la data intrarii in vigoare a legii adica 01.05.2011??