Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Lozinci la moda
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Lozinci la moda

Traieasca si infloreasca Marea Criza Nationala !

Traieasca 1 Mai ziua interntionala a somererilor !

Traieasca pe paine si apa !
''Traieasca'' Indreptarul ortografic, ortoepic si de punctuatie!
havera a scris:

''Traieasca'' Indreptarul ortografic, ortoepic si de punctuatie!

:thumbup:

Sa traiti bine!
emma_woodhouse a scris:

Sa traiti bine!

Am auzit si varianta Sa traiti, bine? :foottap:

Si mai pun, ca la fazan:
Fie painea cat de rea, tot mai buna e a ta!
cu varianta
Fie painea cat de rea, tot va luam un sfert din ea :tease:
ContSters196669, utilizator
@havera, am vrut sa ma joc putin cu aceasta lozinca si sa o modific , in sensul de a spune simplu,,sa traiti(chiar mai putin bine, doar sa ramaneti in viata ) .Insa e bine ca dvs. ati completat .:happy:

Fie painea cat de rea, tot ti-o fura cineva!
Sau( desi nu e chiar o lozinca) : Cu bucata mea de paine am rupt dintii unui caine :D

De bine, de rau, o ducem bine ! B-)
ContSters181996, utilizator
emma_woodhouse a scris:

sa traiti (chiar mai putin bine, doar sa ramaneti in viata )

Se pot face variatiuni... daca-l tai pe ''Sa'', ramane Traiti? Bine! :ok: