Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... vreau sa dau la drep SFAT!!! VA ROG!!!
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

vreau sa dau la drep SFAT!!! VA ROG!!!

Cam cate ore trebuie sa invete pe zi un student la facultatea de drept?:D
ca sa fii un student "eminenke",trebuie sa invete si noaptea,,,este foarte mult de invatat dar ai si satisfactii depline,,,daca ajungi sa intelegi tainile "justitiei"=D>
Manole Dumitru, utilizator
Nu este un numar standard de ore ptr. invatat. Depinde de capacitatile intelective ale fiecaruia.
Eu zic ca muuuuulllteeeeeeee, dar e foarte frumos. Daca iti place ce faci vei putea sa inveti oricat e nevoie si chiar mai mult.
daca n-ai vocatie pentru aceasta profesie poti invata 24/24 ca .... degeaba. sfatul meu ar fi sa incerci altceva, e plina tara de juristi si de economisti, din parlament in cele strainataturi si... degeaba!
Pentru oameni foarteb bine pregatiti si competenti este loc oricand.
Citeste si tu pe net niste cursuri de civil, teoria generala a dreptului si daca te atrage ...numai tu poti hotara. Daca nu iti place nu ai ce face;pierdere de timp.