Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acordare prime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acordare prime

Bună ziua
Vă rog să-mi comunicaţi baza legală pentru acordarea primelor salariale în cadrul societăţilor comerciale cu capital majoritar de stat.
Multumesc
ORDONANŢÃ Nr. 64 din 30 august 2001
privind repartizarea profitului la societăţile naţionale, companiile naţionale şi societăţile comerciale cu capital integral sau majoritar de stat, precum şi la regiile autonome

Editia in vigoare din Iunie 2010
ContSters193759, utilizator