Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Drept de a folosi numele firmei concurente in reclama ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Drept de a folosi numele firmei concurente in reclama mea.

Buna ziua! As vrea si eu o lamurire daca se poate. Sunt provider de internet local (cu cateva sute de clienti) si ma intreb daca pot sa folosesc in bannerele cu reclama la firma mea, numele firmelor concurente. De exemplu [EDITAT] au preturile astea, iar noi avem preturile astea. Intrebarea mea este daca firmele citate de mine in bannere pot sa ma dea in judecata pentru concurenta neloiala, folosirea numelor lor, etc. Multumesc anticipat!
ContSters20980, utilizator
da.. va pot da in judecata.. faceti o reclama fara a pomeni de numele lor.. de exemplu: avem cel mai mic pret pe plan local si unul din cele mai bune servicii