Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cerere demisie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cerere demisie

buna ziua ,
lucrez la o companie de stat (am lucrat pana pe 25 aprilie) ; am beneficiat pe parcursul anului 2011 de toate cele 24 de zile de concediu care mi se cuveneau, cu aceasta ocazie primind si prima de vacanta , si aceasta fiind primita conform ccm. cand am mers pentru a-mi face lichidarea mi s-au cerut sa restitui intreaga suma. cum este corect?
Se va restitui indemnizatia de CO aferenta zilelor de CO luate in plus .
Prima de vacanta nu se restituie in intregime .... prima de vacanta se acorda proportional cu perioada din anul calendaristic lucrata in cadrul autoritatii/institutiei publice. Prin urmare, veti restitui numai o parte din aceasta prima.