Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii declaratia 112
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

declaratia 112

Cum sa inregistrez urmatoarea situatie in D112?
Concediu medical 21 zile (o luna integral) baza de calcul 791 lei
3 zile sunt suportate de societate (2 zile e weekend) 113 lei
18 zile suportate de Casa de Sanatate 678 lei
Cum si unde inregistrez in Declaratia 112??

danabunea a scris:

Cum sa inregistrez urmatoarea situatie in D112?
Concediu medical 21 zile (o luna integral) baza de calcul 791 lei
3 zile sunt suportate de societate (2 zile e weekend) 113 lei
18 zile suportate de Casa de Sanatate 678 lei
Cum si unde inregistrez in Declaratia 112??

Se inregistreaza in Sectiunea B
Zile lucrate 3, ore lucrate 24
Ore suspendate 18 x8= 144
Atentie la rubrica unde cere baza pentru somaj si fd garantare
De asemenea treceti si venitul brut ptr cele 3 zile
Introduceti apoi concediul medical mai jos.
Dupa introducerea datelor dati validare.Daca mai trebuie introduse date in vreo rubrica, nu valideaza salariatul si va indruma la ce rubrica lipseste ceva.

Succes !
mULTUMESC, DAR LA CE RUBRICA SI LA CE RAND VA REFERITI LA VENIT BRUT PT 3 ZILE?
muntumesc, dar nu imi da nici cum
Imi pare mesajul:
1. zile prestatii suportate din FAAMBP+zile prestatii cf. OUG 158>total zile prestatii pe conditii de munca (V50)
2. 2. suma zileleor de indwmnizatii pe conditii de munca difera de munca zilelor lucratoare de CO medical cf. OUG 158 si accidente de munca (V88)!

completarea este:
B.1-5 -24
B.1.6 -144
B.1.8 - 21
B.1 .10 - 113
B.1.11 - 113
B.3.4-21
B.3.5-18
B.3.6-18
Cre nu completez corect???
Buna ziua, am intampinat si eu aceeasi situatie, ati reusit cumva sa o descurcati?
Buna ziua,
cum ati reusit sa rezolvati problema evidentiata in mesajul de eroare, pt ca si eu intampin aceeasi problema?
Nu-mi pot da seama unde este greseala.

Astept cu interes solutiile celor care s-au lovit de aceeasi problema.