Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire pamant
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire pamant

Buna ziua am si eu o intrebare la cei in domeniu . Suntem 3 frati iar de unul dintre ei nu stim nimic de el de 19 ani , parinti sunt morti. Ce putem face sau daca putem vinde pamanturile fara semnatura lui ? Ce e indicat de facut? Multumesc frumos si astept raspuns
Buna ziua ! In masura in care acesta este de negasit nu aveti decat variata dezbaterii mostenirii in instanta . Nu puteti dispune legal de imobile pana ce nu dezbateti mostenirea .
Trebuie sa deschideti succesiunea, daca nu ati facut-o pana acum, cu citarea celui "disparut" prin presa. Asta daca sigur nu-i stiti ultima adresa.
am scris la ultima adresa dar nu sa primit nici un raspuns au fost aduse scrisorile inapoi in presa nu a fost dat.
cat timp trebuie sa apara in ziar imi poate zice cineva?
cauta decretul 31/1954, art.16 si urmatoarele, acolo ai toate explicatiile si procedurile de urmat referitoare la dispatuti si declararea decesului acestora.