Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Asociatie fermieri
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Asociatie fermieri

Pentru a infiinta o asociatie a unui grup de fermieri ce legi trebuie sa studiez? :O
Legea 246 din 18.07.2005. LEGE Nr. 246 din 18 iulie 2005. pentru aprobarea Ordonanţei Guvernului nr. 26/2000 cu privire la asociaţii şi fundatii;
LEGE nr.338 din 29 noiembrie 2005
pentru aprobarea Ordonanţei Guvernului nr. 37/2005 privind recunoaşterea şi funcţionarea grupurilor de producători, pentru comercializarea produselor agricole şi silvice