Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ce drep au bunici asupra nepotilor dupa moartea fiului ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ce drep au bunici asupra nepotilor dupa moartea fiului sau

e cam asa parinti mei au 8 copii din care numai patru sunt insurati 2 baeti si doua fete. unul dintre frati mei a muri acum 5 luni jumate intrun acident tragic.el are o fetita fetita a ramas la mama ei.dar problema e ca nu vrea sa o lase la bunici ei. fetita are 4 anisori. as dori sa stiu daca au parinti mei vreoun drept asuprea fetitei. multumesc
sa faca actiune in instanta de program vizitare
ok bun ras mersii. da daca da in instanta poate sa ea copilu de langa mama.
Nu pot sa ia bunicii copilul de langa mama doar daca mama este decazuta din drepturile parintesti in instanta...ceea ce este cam greu!!!!Ramane doar un program de vizita minor stabilit de instanta!!!!