Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa radio-tv
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa radio-tv

Ce trebuie sa fac pentru a nu mai plati taxa radio-tv pe firma, avand in vedere DICCJ nr.607/2011? Trebuie facuta o adresa la E-0N , cum ca nu detin aparate de emisie radio-tv?
Nu o platiti pur si simplu!
Sunt in dubiu si eu aici. Primesc in continuare facturi pe adresa firmei care are acelasi sediu social cu persoana fizica, deci platesc taxa radio tv si pe persoana fizica si pe firma care e SRL si are activitate. Exista baza legala pentru plata taxei radio tv sau nu ? Se plateste in continuare aceasta taxa sau este valabil conform unui articol de pe acest site ca doar firmele fara activitate sunt scutite de la plata taxei ?