Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... miros
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

miros

buna ziua, blocul in care locuiesc are un spatiu inchiriat la parter, catre o covrigarie. la mine miroase a covrigi arsi destul de tare, permanent. imi este greu sa aerisesc camerele, pot deschide geamul doar noaptea. patronul nu vrea sa instaleze un ventilator sau un aer conditionat pentru angajate, ca sa nu mai stea cu usa deschisa si astfel sa miroasa in tot blocul (la mine mai tare pt ca stau chiar la et 1). cui ma pot adresa cu aceasta problema? multumesc anticipat.
incercati la protectia consumatorului
faceti sesizari scrise la OPC si Garda de mediu.
OPC-ul nu prea are treaba cu mirosul din aer, dar sigur se va implica Comisariatul Judetean de Mediu.
multumesc.