Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale montaj geam antiglont
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

montaj geam antiglont

Buna seara. As dori sa deschid o firma de distribuit si montat geamuri sipanouri antiglont.... Ma puteti informa daca am nevoie de autorizatii ...si daca da care sunt acestea? Multumesc.
Va recomand sa infiintati o intreprindere individuala si sa aveti in obiectul de activitate urmatoarele:
4332 - Lucrari de tamplarie si dulgherie
4334 - Lucrari de vopsitorie, zugraveli si montari de geamuri
4673 - Comert cu ridicata al materialului lemnos si a materialelor de constructie si echipamentelor sanitare
4752 - Comert cu amanuntul al articolelor de fierarie, al articolelor din sticla si a celor pentru vopsit, in magazine specializate
Dupa oeliberarea actelor de infiintare a societatii sau a intreprinderii individuale de la registrul comertului( certificat de inregistrare, certificat constatator de autorizare, rezolutia directorului) va trebui sa depuneti la primaria in raza careia se afla sediul societatii/sediul ii documentatia necesara in vederea obtinerii autorizatiei de functionare.
Detalii infiintare intreprindere individuala aici:
[ link extern ]
Detalii infiintare SRL aici: [ link extern ]