avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 729 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale montaj geam antiglont
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

montaj geam antiglont

Buna seara. As dori sa deschid o firma de distribuit si montat geamuri sipanouri antiglont.... Ma puteti informa daca am nevoie de autorizatii ...si daca da care sunt acestea? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: ContSters22713 , utilizator 22:47, 17 Mai 2011
Va recomand sa infiintati o intreprindere individuala si sa aveti in obiectul de activitate urmatoarele:
4332 - Lucrari de tamplarie si dulgherie
4334 - Lucrari de vopsitorie, zugraveli si montari de geamuri
4673 - Comert cu ridicata al materialului lemnos si a materialelor de constructie si echipamentelor sanitare
4752 - Comert cu amanuntul al articolelor de fierarie, al articolelor din sticla si a celor pentru vopsit, in magazine specializate
Dupa oeliberarea actelor de infiintare a societatii sau a intreprinderii individuale de la registrul comertului( certificat de inregistrare, certificat constatator de autorizare, rezolutia directorului) va trebui sa depuneti la primaria in raza careia se afla sediul societatii/sediul ii documentatia necesara in vederea obtinerii autorizatiei de functionare.
Detalii infiintare intreprindere individuala aici:
[ link extern ]
Detalii infiintare SRL aici: [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintarea unul srl-d CuzescuAndra CuzescuAndra Buna ziua, asi dori si eu o informatie cu privire la urmatoarele aspecte: - ce coduri Caen imi trebuie in actul constituitv pentru comercializarea ... (vezi toată discuția)
Conditii facturare servicii srl-d fara salariati vioop vioop Am infiintat un SRL-D acum ceva timp dar nu am desfasurat nici o activitate. Acum vreau sa incep sa prestez serviicii de amenajari interioare ( zugravit, ... (vezi toată discuția)