Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Medicina legala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Medicina legala

Buna ziua! M-ar interesa cat timp trebuie unui institul de medicina legala ca Mina Minovici, pentru a raspunde unei cereri de avizare a unui certificat medico-legal! Multumiri anticipate!!!
Potrivit legii, in maxim 30 de zile de la data inregistrarii cererii dvs.
Dar practic? Am inteles ca-s foarte ocupati cu un volum foarte mare de activitati, iar comunicarea raspunsului poate dura si 5 - 6 luni.
Eu am precizat termenul legal. Practic nu va pot spune daca se va respecta.....Va sugerez sa reveniti la sediul IML si sa va interesati de cursul solicitarii (stadiul e solutionare a cererii), eventual sa solicitati urgentarea in primirea raspunsului.
Multumesc pentru informare!!!