Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... contract executie
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

contract executie

Am incheiat un contract in care se prevede ca pentru nexecutarea si nepredarea la termen a lucrarii, beneficiarul are dreptul la daune interese de 30% din valoarea contractului. Mentionez ca am depasit termenul de executie, intrebarea mea este daca pot pretinde pretul (o parte a pretului). Va multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
eu sunt executantantul si intrebarea mea este daca pot pretinde pretul pt. cat am realizat din lucrare. Mentionez ca plata a fost stabilita la 15 zile de la finalizarea lucrarii.
~ Conținut șters la cerere ~
aveti in contract prevederi privind executia si decontarile partiale?
daca da, aveti mai sus raspunsul.
Mentionez ca plata a fost stabilita la 15 zile de la finalizarea lucrarii.
este vb de lucrarea intreaga sau altceva, ca operatiuni partiale?
~ Conținut șters la cerere ~