Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incadrare angajat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incadrare angajat

Buna ziua,
Supun discutiei urmtoarele situatii:
1. Care este incadrarea in COR. pentru un absolvent de ASE. Bucuresti,, Facultatea de Management, licentiat in stiinte administrative?
Este corecta incadrearea ca economist?
2. Pe perioada cat un angajat este incadrat intr-o functie de conducere, vechimea se considera ca vechime in specialitate?
Multumesc mult.

Buna ziua
1. care este postul pe care doriti sa il incadrati, exact denumirea
Sef Serviciu RUNOS.
Multumesc
Respectiva persoana este licentiat in stiinte administrative, nu in stiinte economice, cred ca este trecut si pe diploma acest lucru.
Multumesc frumos.
O ultima precizare.Poate fi luat in considerare un master pe financiar ( Managementul financiar al organizatiei) ?
Cu respect.
Specifica ca fisa postului pe care dumneavoastra il mentionati mai sus poate sa contina cerinte privind angajarea unei peroane care are studii superioare administrative. Depinde foarte mult de ce obligatii ii revin privind executarea atributiilor de serviciu.
Iarasi intrebarea de mai sus are acelasi raspuns. Depinde de cerintele postului trecute in fisa postului.