Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pret certificat fiscal
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pret certificat fiscal

Buna. Ma poate informa cineva cat costa eliberarea unui certificat fiscal (aprox.) ? (pentru dezbaterea unei succesiuni si intabulare totodata). Pe cine am imputernicit sa se ocupe de asta mi-a spus ca a scos o data certificatele, dar ca sunt valabile doar cinci zile; deci trebuie sa le mai scoata o data, implicit sa mai plateasca pentru ele. N-as vrea sa fiu buna de plata si daca nu e cazul..Multumesc.
anapopana, utilizator
Taxa de timbru este de 2 RON, iar valabilitatea este: luna in curs, daca se elibereaza intre 01-25 ale lunii, si ultima zi a lunii urmatoare, daca se elibereaza intre 25- finele lunii in curs.
5 zile este valabilitatea extrasului de carte funciara.
Si pretul cartii funciare?
Am vrut doar sa lamuresc ce e cu 5 zile.La dumneavoastra inteleg ca urmeaza intabularea.Costurile difera infunctie de termen.60 lei sau 300 la urgenta.
Va multumesc frumos. Mi-ati fost de mare ajutor.