Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... consilier juridic definitiv
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

consilier juridic definitiv

Buna ziua

sper sa nu fi gresit (prea tare) forumul :D
as avea nevoie de o lamurire. un consilier juridic care a activat in functii juridice minim 5 ani inaintea inscrierii in Colegiu, devine consilier juridic definitiv cu / fara promovarea vreunui examen, fie de admitere, fie definitivat?
Multumesc.
:)
da, după cum anticipam în Satu Mare sunt alte reguli, indiferent de vechime nu se aplică procedura asta.
Mulţumesc pentru răspunsuri!!
incearca pe alt judet. B-)
am un prieten de la cluj, tot consilier juridic, care s-a inscris la mures pt ca totul este mai ok, incepand cu taxa de inscriere, continuand cu taxa anuala si bineinteles culminand cu..............definitivatul.:P
parta putin incomoda este ca trebuie sa vina mereu sa-si vizeze legitimatia la mures.
in rest e ok