Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Cum poti deveni consul?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Cum poti deveni consul?

Prin numire de catre Prim ministrul Romaniei, la propunerea Ministrului de externe, insa mai intai trebuie sa fiti absolvent al Academiei de Studii Diplomatice din cadrul Ministerului Afacerilor Externe.