Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Interpretare solutie proces
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Interpretare solutie proces

Va rog tare mult sa-mi explicati ce inseamna acest lucru: "Solutie: Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtei Y. Respinge cererea formulată în contradictoriu cu pârâta Y pentru lipsa calităţii procesuale pasive. Admite cererea în parte. Anulează dispoziţia nr... Cu recurs" .
Eu am deschis proces in contencios impotriva persoanei Y pentru anularea unei dispozitii, ma reprezint singura deocamdata si nu stiu ce inseamna aceasta solutie. Va multumesc!
ai castigat procesul dar in calitate de parat nu a putut sta Y , ci celalalt parat pe care l-ai chemat . trebuia sa scrii tot dispozitivul sentintei.
Multumesc pentru raspuns, sunt nedumerita deoarece am chemat o singura institutie publica reprezentata de conducator si am scris toata solutia data de tribunal
este ciudata sentinta dispusa de instanta;atat timp cat a statuat prin sentinta lipsa calitatii procesuale a institutiei invocate...in ce ma priveste, este motiv clar de recurare a sentintei pe baza art 304 pct 6, 9 c pr civila. mai mult ca sigur ca va fi atacata cu recurs.este vorba de o institutie de stat banuiesc,nu?
Da, intr-adevar este vorba de o institutie de stat