avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1780 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Anularea certificatului de urbanism
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Anularea certificatului de urbanism

Este admisibila actiunea in anularea unui certificat de urbanism fara a cere concomitent si anularea autorizatiei de construire???

Multumesc anticipat

Alte discuții în legătură

Pot demola o constructie dupa obtinerea autorizatiei de construire pe locul constructiei vechi? hyundaipet hyundaipet Am o constructie veche si pe acelasi loc vreau sa edific o alta constructie noua. Am obtinut Autorizatia de demolare si in ca nu am demolat-o. Am inteles ca ... (vezi toată discuția)
Autorizatie de constructie Paucris Paucris Buna ziua, un vecin modifica o casa care inițial avea un singur nivel (parter) într-o construcție cu etaj si mansarda. Geamul care asigura iluminarea ... (vezi toată discuția)
Acte necesare si costuri totem serena82 serena82 Buna ziua, Cine imi poate spune care sunt toate actele necesare obtinerii autorizatiei de constructie a unui totem pe teren privat si eventual toate costurile ... (vezi toată discuția)