Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj si maternitate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj si maternitate

de cate luni de somaj beneficiez dak am stagiul de cotizare complet 13 luni
sunt insarcinata in luna 2, se poate intra in somaj si din ce luna fara sa imi afecteze concediul de maternitate si concediul de crestere al copilului
1. Daca aveti un stagiu de cotizare intre 1-5 ani perioada de somaj este de 6 luni.
2. Intrati in somaj si de aici veti putea beneficia de concedii medicale, concediu de maternitate si apoi de CCC.
3. Toate acestea suspenda perioada de somaj care se va relua, de unde a ramas, dupa incetarea acestora.