Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA taxarea inversa la cereale
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

taxarea inversa la cereale

Buna ziua,
sunt noua in contabilitatea societatilor cu profil agricol, si nu inteleg daca taxarea invarsa la cereale se aplica si stocului existent in magazie sau doar recoltelor din acest an?:">
Se aplica in cazul livrarii (vanzarii) acestor produse, indiferent de cand au fost obtinute. Deci si livrarea stocului existent va face obiectul masurilor de simplificare.