avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1925 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Certificat Digital - I.I
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Certificat Digital - I.I

Buna seara.
Vroiam sa intreb daca este obligatoriu pt. Intreprinderi Individuale sa se inregistreze pentru certificat digital ?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: element94 , utilizator 09:24, 8 Iunie 2011
Daca aveti de transmis decl.112-pentru angajati sau decl.300-daca sunteti platitor de TVA ,atunci este obligatoriu:D
toate declaratiile trebuie trimise online? eu stiam ca doar 112 , incepand cu luna iunie ? nu am dreptate?
Da ,numai 112 treb.trimisa online.
Eu am de depus 390 si 301. Sunt obligat sa le depun online ?
Sau doar 301 ? Si pentru 390 stau la rand ? Ce am rezolvat atunci ?!

se poate transmite si acestea online,daca aveti semnatura digitala.
de ce sa stati la rind:D

Alte discuții în legătură

Certificatul digital pentru firmele suspendate ionut c ionut c Buna seara! As dori sa-mi spuneti daca pentru o firma care are activitatea suspendata la cerere pe 3 ani este obligatoriu sa obtinem un certificat digital ... (vezi toată discuția)
Declaratii depuse on-line cristian_conea cristian_conea Este obligatoriu ca din iulie 2011 declaratiile 300, 390, 394 sa fie depuse electronic ? (vezi toată discuția)
Certificat digital depunere declaratii zolysoftsolutions zolysoftsolutions Buna tuturor. Stie cineva cat costa toata procedura si intocmai un certificat digital pentru depunerea declaratiei on-line (e vorba de firma si de ... (vezi toată discuția)