Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Ce declaratii se depun online?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Ce declaratii se depun online?

Incepand cu luna august care sunt declaratiile care se depun exclusiv online?
Declaratia 112 sau si declaratia 100, 300 trebuie depuse numai cu semnatura electronica online sau aceste pot fi depuse in continuare la ghiseu pe hartie?
Se mai poate depune la ghiseu declaratia 112 doar pana la 25 iulie 2011, dupa care se va depune numai on line doar aceasta declaratie.
Pentru a evita depunerea la ghiseu (adica statul la rand, cum se spune :)) puteti depune si declaratiile 100 si 300 on line.
[ link extern ]
Asa stiam si eu ca doar D112 este obligatoriu online, dar se pare ca de luna viitoare este obligatoriu si la 100,300 etc.(cel putin la ghiseu asa ne ameninta)
Nu a aparut nicio modificare de lege in acest sens. Poate s-au facut ceva restructurari la administratia financiara unde depuneati dumneavostra, dar cred ca va ramane macar un ghiseu care sa preia acele declaratii care nu e obligatoriu sa le transmitem online, printre care si 100 si 300.