Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificari ale modelului - cadru Contract individual ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificari ale modelului - cadru Contract individual de munca

S-a modificat OMMFPS 64 / 2003 pentru aprobarea modelului-cadru al contractului individual de munca

[ link extern ]
Stie cineva daca acest ordin a fost publicat in M.Of. ? Si care ar fi nr./data M.Of.?
Acest Ordin inca nu este publicat in Monitorul Oficial ...
Aceste modificari se aplica si contractelor deja existente sau numai celor deschise dupa data de 14 iunie? Multumesc.
Art.15 alin.2 din Constitutia Romaniei dispune ca , legea dispune numai pentru viitor, cu excepţia legii penale sau contravenţionale mai favorabile.
Prin urmare, Ordinul nr.1616/2011 se aplica numai situatiilor aparute de la intrarea lui in vigoare ...
am auzit ca s-at fii publicat in monitor ordinul 1616, stie cineva de cand intra in vigoare noul model cadru de cim?