Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... plata zi de sarbatoare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

plata zi de sarbatoare

in ziua de 24 aprilie, prima zi de paste am lucrat 10 ore(lucrez ca bucatar la o filiala biila romania). aceasta zi mi s-a platit la ore suplimentare simple plus ca mi s-a luat si o zi din liberele pe care le avem in luna respectiva.as dori sa stiu daca s-a procedat corect.
zilele de sarbatori legale la firma noastra in cazul in care trebuie lucrate se platesc cu 200% adica dublu daca ati lucrat 10 ore si s-au platit dublu atunci e bine