avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1054 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită executare terti pentru care nu exista titlu executoriu
Discuție deschisă în Executare silită

executare terti pentru care nu exista titlu executoriu

BUNA SEARA
DOREAM SA VA INTREB SI EU CEVA - RECUNOSC SUNT UN PIC CONFUZA
O PERSOANA CE URMEAZA A FI EXECUTATA SI NU DETINE ABSOLUT NIMIC II POATE AFECTA PE PARINTII ACESTEAIA RESPECTIV SOT/SOTIE/COPII?

MULTUMESC
Cel mai recent răspuns: Ella Katona , Executor judecatoresc 09:43, 28 Iulie 2008
daca e majora nu raspunde nimeni in locul ei, excutorul va elibera o hartie cum ca nu are bunuri /...
Daca persoana in cauza realizeaza venituri de orice fel, acestea cu siguranta vor fi urmarite.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cine beneficiaza de asigurare cass gabriela06072002 gabriela06072002 Buna ziua. Recunosc ca imi este o oarecare jena pentru intrebarea care urmeaza s-o pun. De asemenea recunosc ca nu cunosc legislatia in domeniu. Dar imi aduc ... (vezi toată discuția)
Coasigurat cristinaelena23 cristinaelena23 Buna dimineata, Am urmatoarea situatie: Unui angajat i-a decedat un parinte pensionar in ianuarie. Celalalt parinte nu mai era angajat(si nici pensionar) ... (vezi toată discuția)
Asigurare medicală pt persoană fără venit AnnaMariiia AnnaMariiia Bună seara! Cât costă, ce acte trebuiesc să pot să îi fac tatei (dacă merge să îi fac eu, el fiind imobilizat la pat) asigurarea medicală? Știu că ... (vezi toată discuția)