Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... impozit pe venit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

impozit pe venit

In cazul in care se achizitioneaza deseuri taxa de 3% fond mediu si 16% impozit pe venit , se retine la toate deseurile inclusiv carton si plastice sau numai la deseuri de fier vechi?

GRUPE de deseuri industriale reciclabile pentru care se plateste fondul de mediu:
    Deseuri metalice feroase
    Deseuri metalice neferoase
    Deseuri de hartii-cartoane
    Deseuri de sticla (sparturi de sticla)
    Deseuri de mase plastice
    Deseuri de cauciuc (anvelope uzate, camere de aer si articole din cauciuc uzate)
    Deseuri textile