Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariati la pensiune - CCM ramura turism ?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariati la pensiune - CCM ramura turism ?

buna ziua,
daca obiectul de activitate al societatii conf. caen este 5520 - facilitati de cazare (pensiune), se incadreaza la activitati de turism ????? (dupa clasificarea CAEN - categorii principale- sint la litera I, hoteluri si restaurante)
avind salariati trebuie respectat contractul colectiv la nivel de ramura turism?????
Sunteti obligat sa respectati Contractul colectiv de muncă încheiat la nivelul ramurii Turism .
Contractul colectiv de munca se aplica societatilor comerciale si altor unitati de profil din domeniul turismului, care sunt clasificate conform legii, indiferent de
forma de organizare si de natura capitalului.
multumesc