Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Concurs post secretar UAT
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Concurs post secretar UAT

Pentru a demara procedura de organizare concurs de ocupare a postului de secretar al unei comune, trebuie obtinut avizul conform Ordinului nr. 78/2011 sau postul de secretar UAT intra pe exceptii conform art. 22 alin. 2 din OUG 34/2009.
Va multumesc anticipat!
Functia publica de secretar al UAT este exceptata de la aplicarea OUG 34/2009, conform art. 22 alin.2 indice 1 litera b (se poate organiza oricand concurs de recrutare/promovare).