Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale srl-d ..cum pot obtine avizele pentru exploatarea ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

srl-d ..cum pot obtine avizele pentru exploatarea forestiera?

Am infiintat de curand un srl-d avand ca domeniu de activitate: comert cu ridicata al materialui lemnos si al materialelor de constructii si echipamentelor sanitare.
Mai am si exploatare forestiera, randeluirea lemnului si taierea.
Sunt la inceput si nu stiu exact ce acte imi trebuie ptr ce vreau eu s fac!
De exemplu ce avize imi trebuie? Eu iau lemnul dintr-o parte si il dau in alta parte si am comisionul meu( UN EXEMPLU), pentru ca deokamdata NU FAC exploatare forestiera, niki taiere.
Imi trebuie avize de la mediu?
Daca as vrea sa fac exploatare trebuie sa am un spatiu amenajat cu utilaje? Un gater?
Am fost la Mediu dar am plecat nelamurita cu nici ei nu mai stiau exact ce trebuie ptr ca s-au schimbat legile:O:O:...........si nu stiu cui sa ma adresez?!!
Daca ma puteti ajuta .....va multumesc
adreseaza-te la directia silvica judeteana afli toate cele necesare.

HG 996/27.08.2008 cu aplicare din 1 octombrie 2008 prevede obligativitatea utilizarii programului SUMAL si pentru agenti economici care au doar depozitare de material lemnos in scopul utilizarii cherestelei ca ambalaj (rigle si chituci) pentru transportul produselor proprii

[ link extern ]
ovidiu7676, utilizator