Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Utilizarea unei sponsorizari pentru o alta sponsorizare
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Utilizarea unei sponsorizari pentru o alta sponsorizare

Buna ziua.

Fac parte dintr-o asociatie non-profit. Asociatia noastra a obtinut o sponsorizare in bani in vederea organizarii unui curs de formare profesionala. As vrea sa va intreb daca acesti bani pot fi folositi, in vederea organizarii cursului, pentru a face alte sponsorizari. Respectiv daca banii obtinuti dintr-o sponsorizare pot fi folositi pentru o sponsorizare, in vederea atingerii scopului prevazut in contractul prin care au fost obtinuti. De exemplu, daca ii putem justifica pentru plata taxei de participare la curs pentru unii cursanti (prin contract de sponsorizare) sau pentru a deconta cheltuieli ale lectorilor (si ce anume cheltuieli pot fi decontate).

Va multumesc.
Va multumesc pentru amabilitate si pentru efort.