avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Recuperare taxa auto 2008,
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Recuperare taxa auto 2008,

Buna ziua, am achitat si eu taxa de poluare in luna august 2008 pentru un autoturism din spania si am fost obligat sa platesc taxa de poluare. Mentionez faptul ca am achitat si inregistrat autoturismul in Bucuresti. Intrebarea mea ar fi daca as putea sa mai recuperez taxa respectiva printr-o actiune in instanta?
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa poluare(auto) danutz01 danutz01 Am introdus in tara , in luna octombrie 2008 un autoturism provenind din Germania.Am platit taxa de poluare si am inmatriculat in Romania ... (vezi toată discuția)
Taxa inmatriculare auto lucianlucian lucianlucian Buna ziua Am o masina cu numere de inmatriculare de Spania. Am facut RAR-ul si am platit toate actele inafara de taxa de prima inmatriculare. Luni va ... (vezi toată discuția)
Restituire taxa auto marinb marinb Buna seara! Am si eu o problema in legatura cu taxa de poluare. In 2010 am cumparat o masina noua de la un dealer din Bucuresti si am platit o taxa de ... (vezi toată discuția)