Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... calcul salarii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

calcul salarii

Ma poate ajuta cineva cu un program de calculat salarii care sa fie si pt ore suplimentare?Firma plateste orele suplimentare cu 175% .
adelinab a scris:

Ma poate ajuta cineva cu un program de calculat salarii care sa fie si pt ore suplimentare?Firma plateste orele suplimentare cu 175% .

Compensarea muncii suplimentare prestata in zilele de sarbatoare legala, cand salariatilor nu li se acorda zile libere , se face prin acordarea unui spor la salariu ce nu poate fi mai mic de 100% !!!!
era vorba de zilele de deplasare a salariatilor.se intampla ca intr-o luna,un angajat sa fie in deplasare 5 zile ,pe fiecare zi fiind pontat 12 ore.