Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA achizitii intracomunitare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

achizitii intracomunitare

Buna ziua,
ce trebuie activat sau ce conditii trebuie sa indeplineasca un srl pt. a putea face achizitii intracomunitare ?

Multumesc
trebuie sa se inscrie in registrul operatorilor intracomunitari, prin depunerea la administratia financiara a formularului 095 insotit de cazierul judiciar al administratorilor si asociatilor.