Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa de poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa de poluare

Care sunt etapele recuperarii taxei de poluare pentru un automobil SH cumparat in iulie 2008 si ce acte sunt necesare?
Mai intai cerere la Administratia finantelor publice prin care solicitati restituirea sumei actualizate, cerere la care atasati documente doveditoare in copie (contract de cumparare, chitanta, certificat inmatriculare, carte identitate auto si titular, declaratie privind kilometrajul mediu anual), iar impotriva refuzului de restituire se poate apela la instanta de contencios administrativ.
Mihaela Nevoie, Avocat
Cu multumiri pentru raspuns, =D>