Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... este dreptul meu -supravietuirea-
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

este dreptul meu -supravietuirea-

buna seara

nu stiu unde sa ma mai adresez , sunt bolnav din anul 2005 am 37 ani o vechime in canpul muncii de 17 ani din anul 2005 sunt incadrat in gradul 2 de handicap , si vreu sa ma pensionez pe caz de boala [ invaliditate ] si nu pot .
simt ca sunt tratat cu indiferenta de catre medicii specialisti la care am fost pentru a - mi scrie propunerea de pensionare dar ... nu se pote , sunt prea tanar !!! daca sanatatea mea nu i-mi permite sa ma intretin si sa muncesc ce pot face ?
unde pot sa ma mai adresez , am fost si la casa de pensii ce certificatul de handicap si cu biletele de iesire din spital , dar mi sa spus ca trebuie - propunerea pe pensionare de la medicul specialist - sunt disperat si nu mai pot lupta pentru dreptul meu , dreptul de a traii !!!
puteti sa ma indrumati ce sa fac ?

va multumesc .
:offtopic: Interventie moderator
In data de 15 iulie 2008, ati postat acelasi mesaj pe topicul
www.avocatnet.ro/content/for...
Potrivit Regulamentului de postare , se considera o incalcare a acestuia deschiderea mai multor topicuri cu aceasi intrebare. Citez :
3.3. Nu adresa aceeasi întrebare pe mai multe sectiuni ale forumului si nu deschide acelasi topic de mai multe ori. In acest caz topic-urile si/sau raspunsurile in plus vor fi sterse de administratori sau moderatori, utilizatorul urmand a fi avertizat, iar ulterior, in caz de nerespectare a avertismentului, va fi banat temporar sau defintiv.

Prin urmare, urmariti raspunsurile date pe acel topic.